تبلیغات
فروش فیلم های روز دنیا در فروشگاه اینترنتی روزفیلم دات کام - خانم ها آقایان اولین ابر شاهكار امسال در ژانر فاجعه ای:رستگاری نابودگر Terminator 4
فروش فیلم های روز دنیا در فروشگاه اینترنتی روزفیلم دات کام

درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايتخانم ها آقایان اولین ابر شاهكار امسال در ژانر فاجعه ای:رستگاری نابودگر Terminator 4رستگاری نابودگر این یعنی شروع پایان بشریت، یعنی موتور ها، دیو ها، ربات ها، سفینه ها و انسان های نابودگر. در این فیلم میبینیم گاهی اوقات حتی جوش آمدن خون فرمانده كل لشكر بشریت هم نمی تواند دردی از دردهای انسان دوا كند.

بار دیگر John Connor (این بار با بازی Christian Bale) كه پا به 30 سالگی گذاشته، به نجات نسل بشر آمده، همچنین دوست دارد انتقام قتل پدر و سو قصد به جان مادرش را بگیرد به همین خاطر رهبری انسانها در برابر لشكر ماشینها را بر عهده دارد. فیلم با حمله نابودگر ها و شروع جنگ آغاز میشوند و رویایی كه سری ترمیناتور از بیست و چهار سال پیش در ذهن تماشاچیان می پرورانده حال به واقعیت رسیده و نسل بشر رو به نابودی است. Connor John و تیمش تنها مبارزان و امید برای نجات نوع بشریت هستند. آنها سراسر فیلم در حال جنگ با نابودگرانند. در این میان فردی به نام  Marcus Wright (Sam Worthington ) پیدا شده و ادعا میكند توانایی این را دارد كه به مركز فرماندهی و مغز  Skynet ( همان برنامه كامپیوتری در T3 كه هدفش نابودی نسل بشر بوده) كه در سفینه ای به همین نام است، نفوذ كرده و آن را هك كند. اما جان به او مشكوك شده زیرا ممكن است Marcus كسی باشد كه نابودگران او را از آینده مامور كرده اند تا انسان ها را نابود كند و شاید هم فردی باشد كه انسان ها از گذشته فرستاده اند تا نسل بشر را آزاد كند.اما... تنها را نجات نابودی مركز Skynet است كه به نظر میرسد تنها كسی كه این توانایی را دارد شخص Marcus است.

همچنان كه Skynet خود و ارتشش را آماده میكند تا آخرین حمله خود را شروع كند John و Marcus سوار بر سفینه ادیسه میشوند تا آنها را به قلب مركز كنترل Skynet ببرد، جایی كه آنها پی به رازی میبرند،رازی كه امكان نابودی بشریت را مهیا كرده.
وقتی شنیدام كه T4 بدون آرنولد شوارتزنگر خواهد بود به خودم گفتم این اولین شاهكار چند گانه ای است كه قسمت جدیدش افتضاح خواهد بود اما همچنان كه به زمان اكران فیلم نزدیكتر میشدیم و تبلیغات و تریلر های فیلم پخش میشد تازه فهمیدم كه قضیه به همین سادگی هم نیست بلكه با یك ابر شاهكار دیگر روبرو هستم.

( قابل توجه دوست نداران ترمیناتور های پیشین) هیچ حرفی نمیتوان زد، هیچ چیزی در این فیلم جایی برای حرف زدن نگذاشته: جلوه های ویژه، داستان پردازی، فیلم برداری، و... در نبود آرنولد نه تنها فیلم بد نشده بلكه عالی از كار در آمده. در شروع فیلم تماشاچی را كلاً مات و مبهوت میكند. ایتدا، بیننده شگفت زده شده و تنش به لرزه در می آید و در ادامه متوجه میشود كه با چه شاهكاری سروكار دارد.بازیگران هم افراد پخته و حرفه ای هستند. كریستین بل  نقش خود را به كمال رسانده، تمام حركاتش من جمله ژست حرف زدن، راه رفتن، موتور سواری، مردن كلاً همه رو عالی پیاده كرده و می توان گفت تمام روح و حال و هوای فیلم را یك تنه پایه گذاری كرده.

كریستین بل بعد از بتمن شوالیه تاریكی پارسال، امسال با این فیلم و فیلم دشمن جمهوری كه با جانی دپ بازی كرده حتما یكی از نامزد های اسكار امسال خواهد بود.

من كارگردان Joseph McGinty Nichol را به خاطر این ابر فیلم ستایش میكنم و او را هم تراز افرادی چون مایكل مان و استیون اسپیلبرگ قرار میدهم.
طبقه بندی: معرفی فیلم های روز roozfilm.com، 
برچسب ها: فروش فیلم 2009 خرید فیلمهای جدید، Terminator 4،  
دنبالک ها: خرید فیلم Terminator 4 در فروشگاه اینترنتی روز فیلم دات کام،  

جمعه 8 خرداد 1388 توسط rooz film