تبلیغات
فروش فیلم های روز دنیا در فروشگاه اینترنتی روزفیلم دات کام - بیوگرافی Angelina Jolie
فروش فیلم های روز دنیا در فروشگاه اینترنتی روزفیلم دات کام

درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايتبیوگرافی Angelina Jolie

آنجلینا جولی ویت در ۴ ژوئن ۱۹۷۴در لس آنجلس به دنیا آمد. آنجلینا فرزند دو هنرپیشه معروف جان ویت - Jon Voight  - ( برنده جایزه اسکار ) و مارچلین برترند - Marchelin Bertrand - است. آنجلینا پس از جدایی پدر و مادرش ،  به همراه مادرش به شهر های نیویورک ، لس آنجلس و لندن سفر کرد ، در این زمان او  به عنوان  یک مدل حرفه ای شناخته شد ...

 

سپس برای همیشه در نیویورک ساکن شدند. در این زمان آنجلینا وارد  تئاتر لی استارزبرگ و پس از آن دانشگاه نیویورک شد و در همین هنگام بازی در تئاتر را به صورت حرفه ای آغاز نمود . همچنین در ویدئو های چندین خواننده از جمله گروه میت لوف ، لنی کراوتیز و آنتونلووندیتی ظاهر شد. به علاوه او در ۵ فیلم مدرسه ای به کارگردانی برادرش برای مدرسه USC  ظاهر شد.
آنجلینا به  زودی اولین فیلم سینمایی خود را با ایفای نقش کوچکی در سال 1993 در فیلم Cyborg 2 آغاز کرد و به دنبال آن در سال 1995 با بازی در فیلم Hackers توانست نشان دهد که قابلیت های هنری فراوانی در او وجود دارد.
( اولین بازی اصلی آنجلینا در فیلم Cyborg 2 بوده است اما پیش از آن در فیلم lookin to Get Out نقش بسیاری کوتاهی ایفا نموده که به عنوان اولین فیلم حرفه ای او شناخته نمی شود - آنجلینا در این فیلم 8 سال داشته )
با بازی در فیلم Train spotting ساخته جانی لی میلر او رسما به عنوان یک هنرپیشه هالیوود شناخته شد و همین فیلم نیز سبب آشنایی وی با میلر و ازدواج کوتاه مدت آنها شد.
پس از مدتی حضور در فیلم های متوسط سر انجام جولی توانست با بازی در نقش همسر جورج والاس - Georg Wallace - در فیلم سینمایی تلویزیونی با همین نام در سال ۱۹۹۷ برنده جایزه گلدن گلاب شود. همچنین وی با بازی در نقش اول فیلم جیا - Gia -  تبدیل به یک سوپر استار در دنیای هالیوود شد.
از این پس آنجلینا به یکی از بزرگترین ستارگان هالیوود مبدل گشت و عکس های او بر روی مجلات مختلف ماه ها ماندگار شد ، برنامه های تلویزیون مشتاق مصاحبه با او بودند تا آن زمان که  با بازی در سری فیلم های مهاجم مقبره - Tomb Raider - به اوج شهرت هنری خود رسید.
آنجلینا یک ازدواج ناموفق دیگر را نیز تجربه کرد این بار نیز تنها توانست از ۵ می ۲۰۰۰ تا ۲۷ می ۲۰۰۳ با بیلی باب همسر دومش همراه باشد ... ثمره ی این ازدواج یک فرزند برای آنجلینا بود.
در سال ۲۰۰۳  پس از این اتفاقات آنجلینا در نقش یک دختر ثروتمند در فیلم Beyond Bordres ظاهر شد.
اما سال ۲۰۰۴ به دلیل حضور او در فیلم های اسکندر بزرگ - Alexander the Great - ساخته ی الیور استون در نقش مادر اسکندر مقدونی با بازی کالین فارل - Colin Farrell - و نیز همبازی شدن با برنده ی جایزه ی اسکار جینت پالترو - Gwyneth Paltrow - در کاپیتان اسکای : دنیای فردا - Sky captain : The world of tomorrow - و هم چنین فیلم گرفتن جانها - Taking Lives - و بازی در نقش افسرارشد FBI سال بسیار پر ثمری را گذراند.
آنجلینا هم اکنون در زمره ی ۱۰ بازیگر مشهور زن هالیوود قرار دارد !

عکس آنجلینا جولی را در ادامه متن ببینید.

Angelina Jolie Angelina Jolie Angelina Jolie
Angelina Jolie Angelina Jolie
Angelina Jolie

گالری عکس های آنجلینا جولی :
طبقه بندی: بیوگرافی و اخبار بازیگران هالیوود، 
برچسب ها: بیوگرافی، Angelina Jolie،  
دنبالک ها: خرید فیلمهای Angelina Jolie در فروشگاه اینترنتی روز فیلم دات کام،  

سه شنبه 19 خرداد 1388 توسط rooz film